Reklamlar

Adana'lı Olmayanlar Adana'yı nasıl görüyorsunuz ?

Bir Adanalı olarak hep merak etmişimdir Adanalı olmayanların Adana'yı nasıl düşündüklerini?
bira zaraştırma yaptıkdan sonra adana yı nasıl düşündüklerini nasıl gördüklerini ve ilk
adana deneyimlerini sizler için araştırdık
işte o  yorumlar ve cevaplar
saygın Ö.

Valla Adanayı görmeden önce bende bayağı bir ön yargı vardı.cona,Fellah diye tabir edilen insanlar olduğu.Adliyelerinde kavganın eksik olmadığı vs vs gibi.

Ama kaderin bir cilvesi olarak doğma büyüme Adanalı biriyle evlendim ilk ozaman gördüm Adanayı ve denilenlerin çoğunun abartı yada yanlış olduğunu anladım.
Kent merkezi olarak çok güzel bir yer.Ayrıca çoğumuzun bildiği gibi müthiş bir mutfakları var.Ben yaklaşık 4 senedir Adana dışında Adana kebabı yemem.Çünkü Adana dışında yediğimiz şeyler Adana kebabı değil emin olun.
Tek adapte olamadığım nokta belki benim ege insanı olmamdan kaynaklı,insanları sahiden çok sinirli,en ufak şeyde hemen kavgaya girebiliyorlar.Çoluk,çocuk,yaşlı,genç,erkek,bayan ayırımları yok.Bu dediklerim hem bayanlar hemde erkekler için geçerlidir.Gözümün önünde kızın biri ona laf atan erkeğin üstüne zıpladı ve iki dakika da paketleyip kaldırım kenarına koydu.

E tabi o zamanlar şimdiki eşimle çıkıyorduk ve tahmin ettiğiniz gibi bende düşündüm "acaba büyük bir hata mı yapıyorum" diye

Tabiki değil,hayatımın en güzel kararını vermişim.

Sonuç olarak ön yargısı olan insanlarımızın kesinlikle gidip görmesi tatması gereken bir yer.Özellikle baraj gölü kıyısına doyum olmuyor.
Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Ünlülerin Sırları